Adventure Lejlighed

Adventure Lejlighed ferielejlighed ligger næsten 6 km fra Deutsche Oper am Rhein.

Indkvarteringen er placeret inden for et 10 minutters kørsel fra Japansk have. Denne ferielejlighed ligger i Unterrath område. Gæster kan nyde italiensk køkken i Gatto Verde placeret 550 meter væk. Det tager en 15-minutters køretur for at se Filmmuseum Düsseldorf. Det er mindre end 5 minutter til fods til Im Schlank-busstation.

Har du brug for flere muligheder?
Check Top hotels near Adventure Lejlighed Düsseldorf
Stylish Fully Furnished Apartment, Renovated And Close To Duesseldorf Airport And Messe
pris kun for mobil

Stylish Fully Furnished Apartment, Renovated And Close To Duesseldorf Airport And Messe

148 m fra overnatningsstedet
Stylish Top Floor Apartment With Garden View
pris kun for mobil

Stylish Top Floor Apartment With Garden View

5.7
Passende 3 anmeldelser
148 m fra overnatningsstedet
Wundervolles & Fantastisches Zuhause In Duesseldorf
pris kun for mobil

Wundervolles & Fantastisches Zuhause In Duesseldorf

424 m fra overnatningsstedet

    Faciliteter

    Internet

    • Gratis WiFi

    Parkeringsmuligheder

    • Parkering

    Enheder

    • Fladskærms TV

    Generelle faciliteter

    • Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder

    Vigtig information

    Indtjekning: fra 15:00 indtil 18:00
    Udtjekning: fra 08:00 indtil 11:00
    Licensnr.006-2-0019405-23
    Ofte stillede spørgsmål
    • 🕌
      Hvad er de mest populære turistattraktioner i nærheden af Adventure Lejlighed hotel?
      Esprit Arena samt Oberkassel er blandt de bedst bedømte steder, der er tilgængelige henholdsvis 10 og 15 minutters kørsel fra Adventure Lejlighed hotel.
    • Hvilke værelsesfaciliteter er der på det Adventure Lejlighed hotel?
      De fleste værelser på det Adventure Lejlighed hotel inkluderer en balkon og WiFi.

    Placering

    Map

    Nærmeste vartegn

    Restauranter i nærheden

    Galleri

    Anmeldelser

    Ingen anmeldelser endnu :(

    Hvis du boede på dette hotel, så del din oplevelse med os, tak

    Skriv anmeldelse

    Skriv anmeldelse

    Hvornår rejste du?

    Dit bedømmelsespoint

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Meget dårligt
    Fremragende

    Dine oplysninger

    Hvor er du fra?
    Tak for det! Tak for at du tog dig tid til at dele din oplevelse. Din anmeldelse vil snart blive offentliggjort
    Gå til anmeldelser
    Anmeldelse er ikke sendt.

    Kontakt os

    Hvis du har brug for mere end 4 værelser, anmod om gruppebestilling.
    Dine oplysninger
    Emne
    Besked
    Adventure Lejlighed Düsseldorf
    100% Verificerede anmeldelser

    Vis på kortet:

    Vartegn
    Anbefalede restauranter
    Offentlig transport
    Tak for din feedback
    Tak, fordi du abonnerer
    Luk